Post by Kenty in Weardale on Oct 14, 2023 20:35:21 GMT
Your wish is my command Keithsson
Clubs in the hat:-
F.A. Cup 2023-24
First Round
Saturday 4th November 2023 3p.m.
unless stated otherwise
now inc. 48 exempted level 3 & 4 teams
Draw on Sun 15th Oct 2.30p.m.
1 Accrington Stanley 4
2 A.F.C. Wimbledon 4
3 Barnsley 3
4 Barrow 4
5 Blackpool 3
6 Bolton Wanderers 3
7 Bradford City 4
8 Bristol Rovers 3
9 Burton Albion 3
10 Cambridge United 3
11 Carlisle United 3
12 Charlton Athletic 3
13 Cheltenham Town 3
14 Colchester United 4
15 Crawley Town 4
16 Crewe Alexandra 4
17 Derby County 3
18 Doncaster Rovers 4
19 Exeter City 3
20 Fleetwood Town 3
21 Forest Green Rovers 4
22 Gillingham 4
23 Grimsby Town 4
24 Harrogate Town 4
25 Leyton Orient 3
26 Lincoln City 3
27 Mansfield Town 4
28 Milton Keynes Dons 4
29 Morecambe 4
30 Newport County 4
31 Northampton Town 3
32 Notts County 4
33 Oxford United 3
34 Peterborough United 3
35 Port Vale 3
36 Portsmouth 3
37 Reading 3
38 Salford City 4
39 Shrewsbury Town 3
40 Stevenage 3
41 Stockport County 4
42 Sutton United 4
43 Swindon Town 4
44 Tranmere Rovers 4
45 Walsall 4
46 Wigan Athletic 3
47 Wrexham 4
48 Wycombe Wanderers 3
49 Scarborough Athletic 6 N OR Oxford City 5
50 Oldham Athletic 5
51 Marine 7 N P
52 Worksop Town 7 N P
53 A.F.C. Fylde 5
54 Hereford 6 N
55 York City 5 OR Needham Market 7 S PC
56 Solihull Moors 5
57 Chesterfield 5
58 Alfreton Town 6 N
59 Chester 6 N
60 Chelmsford City 6 S OR Whitby Town 7 N P
61 Curzon Ashton 6 N
62 Kidderminster Harriers 5
63 Gateshead 5
64 Aldershot Town 5
65 Maidstone United 6 S
66 Ramsgate 8 I 1SE
67 Aveley 6 S OR Barnet 5
68 Hemel Hempstead Town 6 S OR Woking 5
69 Horsham 7 I P
70 Eastleigh 5
71 Yeovil Town 6 S
72 Bromley 5
73 Maidenhead United 5
74 Braintree Town 6 S OR Chesham United 7 S PS
75 Bracknell Town 7 S PS
76 Worthing 6 S
77 Boreham Wood 5
78 Cray Valley (Paper Mills) 8 I 1SE
79 Ebbsfleet United 5 OR Slough Town 6 S
80 Billericay Town 7 I P OR Sheppey United 8 I 1SE
Clubs in the hat:-
F.A. Cup 2023-24
First Round
Saturday 4th November 2023 3p.m.
unless stated otherwise
now inc. 48 exempted level 3 & 4 teams
Draw on Sun 15th Oct 2.30p.m.
1 Accrington Stanley 4
2 A.F.C. Wimbledon 4
3 Barnsley 3
4 Barrow 4
5 Blackpool 3
6 Bolton Wanderers 3
7 Bradford City 4
8 Bristol Rovers 3
9 Burton Albion 3
10 Cambridge United 3
11 Carlisle United 3
12 Charlton Athletic 3
13 Cheltenham Town 3
14 Colchester United 4
15 Crawley Town 4
16 Crewe Alexandra 4
17 Derby County 3
18 Doncaster Rovers 4
19 Exeter City 3
20 Fleetwood Town 3
21 Forest Green Rovers 4
22 Gillingham 4
23 Grimsby Town 4
24 Harrogate Town 4
25 Leyton Orient 3
26 Lincoln City 3
27 Mansfield Town 4
28 Milton Keynes Dons 4
29 Morecambe 4
30 Newport County 4
31 Northampton Town 3
32 Notts County 4
33 Oxford United 3
34 Peterborough United 3
35 Port Vale 3
36 Portsmouth 3
37 Reading 3
38 Salford City 4
39 Shrewsbury Town 3
40 Stevenage 3
41 Stockport County 4
42 Sutton United 4
43 Swindon Town 4
44 Tranmere Rovers 4
45 Walsall 4
46 Wigan Athletic 3
47 Wrexham 4
48 Wycombe Wanderers 3
49 Scarborough Athletic 6 N OR Oxford City 5
50 Oldham Athletic 5
51 Marine 7 N P
52 Worksop Town 7 N P
53 A.F.C. Fylde 5
54 Hereford 6 N
55 York City 5 OR Needham Market 7 S PC
56 Solihull Moors 5
57 Chesterfield 5
58 Alfreton Town 6 N
59 Chester 6 N
60 Chelmsford City 6 S OR Whitby Town 7 N P
61 Curzon Ashton 6 N
62 Kidderminster Harriers 5
63 Gateshead 5
64 Aldershot Town 5
65 Maidstone United 6 S
66 Ramsgate 8 I 1SE
67 Aveley 6 S OR Barnet 5
68 Hemel Hempstead Town 6 S OR Woking 5
69 Horsham 7 I P
70 Eastleigh 5
71 Yeovil Town 6 S
72 Bromley 5
73 Maidenhead United 5
74 Braintree Town 6 S OR Chesham United 7 S PS
75 Bracknell Town 7 S PS
76 Worthing 6 S
77 Boreham Wood 5
78 Cray Valley (Paper Mills) 8 I 1SE
79 Ebbsfleet United 5 OR Slough Town 6 S
80 Billericay Town 7 I P OR Sheppey United 8 I 1SE